ההתמחות – פתרונות מימון איכותיים ואשראי חוץ בנקאי מיטבי

נאוי גרופ או בשמה המלא – קבוצת אחים נאוי בע"מ, הינה החברה הציבורית הגדולה והמובילה בישראל במתן פתרונות פיננסיים מבוססי מימון ואשראי חוץ בנקאי. פעילותנו העיקרית מתמקדת במתן אשראי לחברות במגוון מישורים: מימון יבוא, מימון רכש, מימון יוזמות נדל"ן, מימון ספקים, מימון ציוד, השלמת הון עצמי ועוד. פעילות זו מהווה מוצר איכותי משלים למערכת הבנקאית, הבולט באמינותו ובאטרקטיביות שלו.

הנבחרת של נאוי גרופ מורכבת מבעלי תפקיד, בעלי שליטה, אנשי שיווק, יועצים פיננסיים ודירקטורים חיצוניים. למנהלי החברה המנוסים יש היכרות עמוקה ורבת שנים עם הענף, והתמצאות מלאה בימי האשראי המקובלים בו, זהות הגורמים הפועלים בו וחוסנם הכלכלי.

כחלק מאסטרטגיית החברה, ההנהלה פועלת באופן שוטף להרחיב משמעותית את היקפי הפעילות. במסגרת זו אנו מרכזים מאמצי שיווק רבים, תוך מתן דגש לאיכות תיק הלקוחות, וזאת על מנת להקטין את הסיכונים בפעילות החברה.

היסטוריה של צמיחה מתמדת – מהבדים בבגדד עד הבורסה בת"א

נאוי גרופ החלה את פעילותה כחברה ציבורית רק בראשית 2011, אך זרעי ההצלחה נזרעו כבר בראשית המאה הקודמת בבגדד, בירת עיראק. האחים יעקב וששון נאוי הקימו את החברה המשפחתית בבגדד. הם עסקו במסחר בבדי צמר ובעסקי בנקאות מקומית, דרכם נרקמו קשרים גם עם משפחת ספרא הידועה. 

החברה היוותה צינור בין הקהילה היהודית למערכת הבנקאית בעיראק.

עם עליית המשפחה לישראל בשנת 1951, האחים פתחו ביוזמות פיננסיות, ואף היו חלק ממקימי "קופת מלווה וחיסכון לעולי עיראק", שנמכרה לבנק לאומי בשנת 1974.

נאוי גרופ - שילוב של מקצועיות ומשפחתיות

ב-1983 נכנס לפעילות בחברה הדור החדש –  שאול ודורי, בניו של יעקב, שעסקו בעברם בתעשיית הטקסטיל. לפני מספר שנים רכשו האחים שאול ודורי נאוי את "הבנק העולמי להשקעות" מידי משפחת אדלר, לאחר שחדל  לפעול כבנק.

בתחילת דרכה, החברה סיפקה מימון חוץ בנקאי בעיקר כנגד צ'קים מסחריים. נקודת ציון משמעותית בהתפתחותה נרשמה בספטמבר 2010 עם רכישת השליטה בשלד הבורסאי "גולדן אקוויטי". החברה החלה בפעילותה הציבורית בינואר 2011, שאז החלה למקד את פעילותה יותר ויותר במתן הלוואות ואשראי למגזר העסקי, ובעיקר לחברות גדולות. נכון להיום, פעילות המימון באמצעות הלוואות מהווה כ-70% מתיק האשראי של החברה.

כיום פועל בחברה גם הדור השלישי ב"סולם יעקב". הכול נשאר במשפחה, וזהו גם הניחוח של נאוי גרופ – שילוב של מקצועיות ומשפחתיות.

העוצמה בשוק ההון – חברה בורסאית מנוסה ופורצת דרך

נאוי גרופ נמנית בין החברות הגדולות בישראל מבחינת שווי שוק. למעלה מ-30 שנות עשייה בתחום המימון הפיננסי מציבות אותנו כחברה עתירת ניסיון בפעילות מסחרית, בעלת הון עצמי משמעותי, המחוברת בקשרי עבודה הדוקים עם רוב הבנקים הגדולים בארץ. 

נאוי גרופ הינה היחידה בתחומה, הפועלת כחברה ציבורית, שנסחרת בבורסה לני"ע בת"א (סימול: "נאוי"). המשמעות הינה – שקיפות מול קהל הלקוחות והמשקיעים ועמידה בדרישות החוקים והתקנות. מסוף 2016 החברה נסחרת במדד ת"א 90, המשפיע על סחירות המניות ומפחית סיכונים. פעילותנו כחברה פורצת דרך ומשפיעה בשוק ההון הישראלי באה לידי ביטוי עם חוק נאוי, שפתח בפני השוק החוץ בנקאי את ההזדמנות להגדיל את מקורות המימון שלו על ידי גיוס כספים למתן הלוואות.

לקוחותינו – חברות ובתי עסק מכל ענפי המשק

שירותינו המקצועיים, אישיים ודיסקרטיים, ניתנים לכ-3,000 לקוחות – תאגידים, חברות, שותפויות, עוסקים מורשים ואנשי עסקים הפועלים במגוון ענפי המשק.

רוב לקוחותינו נמנים על ענפי המסחר, הנדל"ן, התשתיות והשירותים. פתרונות המימון שאנו מספקים, מאפשרים להם  להתנהל ללא לחצים, עם תזרים מזומנים זמין ונוח.

הערכים – זה מה שאנחנו!

האמינות היא ערך עליון. החברה פועלת בכפוף להיתרים, אישורים וחוקים נוקשים של הרשות לני"ע, רשות שוק ההון, הרשות לאיסור הלבנת הון ומשרד האוצר.

השקיפות היא ראי האמינות שלנו. כחברה ציבורית, כל פעילותנו גלויה ופתוחה לעיני הציבור.

השירותיות היא הבסיס להצלחתנו. הלקוח תמיד במרכז, וטובתו תמיד לנגד עינינו. אנו זמינים בכל עת, קשובים לצרכי הלקוחות, מסורים ושוקדים להשיג עבורם את הטוב ביותר. התוצאות ניכרות בלקוחות נאמנים לאורך שנים, הפועלים כשגרירים והמשווקים המוצלחים ביותר של הקבוצה.

הצניעות היא חלק בלתי נפרד מהתנהלותנו. לצד ההתפתחות והצמיחה, אנו ממשיכים לנהל את החברה בעזרת צוות מצומצם, שמכיר את הלקוחות מקרוב.

היחס האישי מוענק לכל לקוח, קטן כגדול. בעלי הבית עדיין חותמים על כל צ'ק, ושומרים על צביון של בית חם, שדלתו פתוחה לכל הלקוחות.


העשייה של נאוי גרופ תורמת לקידום עסקים רבים בישראל ומייצרת תנועה חיובית ומתמדת במשק. אנו שמחים להוביל את הדגל של תדמית מכובדת ואמינה, שתחום הפעילות שלנו ראוי לה.